You are here
Home > pozycjonowanie > Wartość parametrów technicznych strony

Wartość parametrów technicznych strony

Niekiedy zdarza się, że strona z dobrym link building zajmuje stosunkowo dalekie miejsce w wynikach wyszukiwania. Może być to efektem jej technicznych mankamentów, które wyszukiwarki również biorą pod uwagę przy tworzeniu swoich indeksów.

Podstawowym parametrem technicznym, który mierzy Google, jest szybkość wczytywania się strony. Warto zatem zadbać o to, by nasza witryna nie nastręczała użytkownikom i serwerowi zbyt wiele problemów. Na pewno nie jest dobrym pomysłem wczytywanie dużo ważących grafik, kontenerów z animacjami albo nieskompresowanych oraz rozdrobnionych na wiele plików skryptów javascript, czy arkuszy css. Czas wczytywania zależy oczywiście również od posiadanego hostingu, włączonej funkcji cachowania i wielu innych parametrów, jednak należy zwrócić na niego szczególną uwagę.

Strona musi mieć dobry stosunek treści do kodu, który powinien kształtować się powyżej 15%, zaś najlepiej między 25% a 70%. Należy pamiętać o tym, że wyszukiwarki internetowe kochają treść! Nie można więc przesadzać z graficznym designem strony, być może efektownym, ale pozbawionym treści.

Nasza strona musi mieć również poprawne linkowanie wewnętrzne, a do każdej podstrony powinniśmy mieć dostęp za pomocą menu, zaś najgłębiej osadzone strony powinny być dostępne za pomocą kilku kliknięć. Ważne jest także właściwe rozplanowanie linków wewnętrznych, zapewnia to prawidłowy przepływ seojuice.

Istotne jest również, by na stronie pojawiały się zróżnicowane style akapitowe. Warto podkreślać, pogrubiać, tworzyć nagłówki, listy i tabele, bądźmy pewni, że wyszukiwarka doceni nasz wysiłek.

Pamiętajmy, że pozycjonowanie zaczyna się już w momencie budowy strony!

Dodaj komentarz

Top