You are here
Home > linki zwrotne > Pozyskiwanie dobrych jakościowo linków zwrotnych

Pozyskiwanie dobrych jakościowo linków zwrotnych

Powszechnie wiadomo jak ważne jest pozyskiwanie linków prowadzących do naszych stron, aby poprawić pozycję domeny w wynikach wyszukiwania. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ważniejsza jest ich jakość, a nie ilość. Co więcej, najlepiej jeśli linki te prowadzą ze stron, które są tematycznie powiązane z naszą stroną, wtedy to możemy mówić o pewnej spójności, która wytwarza się między polecającym a polecanym. Dlaczego jest to takie istotne w linkowaniu? Wyszukiwarka Google pracuje w oparciu o zasady, które ukształtowały się w piśmiennictwie naukowym, a zatem odnośnik do źródła wysyła nas tam, skąd dany autor czerpał informacje. Tak samo jest w sieci, gdzie każda informacja na stronie może mieć swoje źródło na innej stronie. W piśmiennictwie naukowym zrozumiałym jest to, że odnośniki (bądź przypisy) kierują do źródła powiązanego tematycznie z tekstem, inaczej być nie może. W internecie niestety tak już nie jest, bardzo często zdarza się, że odnośnik linkuje do strony nie związanej treściowo, a często będącej z zupełnie innej branży. Od pewnego już czasu Google zaczęło walczyć z tym procederem i tego typu linki traktować jako nienaturalne. Istotne jest więc, by pozyskiwać do naszej strony linki nie tylko z dobrych jakościowo stron, ale i tematycznie powiązanych z naszą stroną.

Co zaś oznacza „dobrych jakościowo stron”, można dalej pytać i drążyć temat. Mianowicie takich stron, na których jest generowana oryginalna i ciekawa dla czytelników treść. Takich również stron, które posiadają wysokie techniczne parametry jakościowe, czyli dużo odnośników z zaufanych źródeł, a także małą liczbę linków wychodzących. Dobrą jakościową jest również domena o długiej historii, wieloletnia, na której konsekwentnie budowany jest jeden serwis o określonej tematyce.

Niniejsze zagadnienie jest oczywiście szerokie, a parametrów jakości można wyznaczyć kilkanaście lub nawet więcej, ważne jest jednak, by pamiętać o tym, że bylejakość w linkowaniu nie jest opłacalna, a wręcz bardzo szkodliwa dla naszej strony.

One thought on “Pozyskiwanie dobrych jakościowo linków zwrotnych

Dodaj komentarz

Top