You are here
Home > linki zwrotne > Jak pozyskiwać linki zwrotne do strony?

Jak pozyskiwać linki zwrotne do strony?

W trakcie pozycjonowania stawiamy sobie nieustannie następujące pytanie: w jaki sposób można pozyskać wartościowe linki do swojej strony internetowej? Jest kilka sprawdzonych sposobów, które mogą być w tym pomocne, jednak najpierw powiedzmy sobie czym jest wartościowy link. Wartościowy oznacza ni mniej ni więcej, że prowadzi od strony o podobnej treści, do naszej, nie jest linkiem umieszczonym w stopce, ani też linkiem typu site-wide (ukazującym się na wszystkich podstronach danej strony), jest również linkiem typu dofollow, który przekazuje naszej stronie seojuice. Staje się więc jasne, że tego typu link jest niełatwy do pozyskania.

Niegdyś najprostszą drogą do osiągnięcia tego celu było katalogowanie strony w katalogach stron. Jednak niestety coraz mniej można znaleźć dobrych jakościowo katalogów, a team antyspamowy google skwapliwie zajmuje się tymi gorszej jakości i lepiej nie posiadać w swoim zasobie ich linków.

Innym sposobem na pozyskanie wartościowych linków może być wymiana linkiem z inną stroną, a najlepiej taką, która będzie o podobnej tematyce do naszej. Ta droga ma swoje wady i zalety, wadą jest na pewno to, że nasz link także musi być dofollow i opłaca się to jedynie wtedy, gdy wymieniamy się z naprawdę wysokiej jakości serwisem. W przeciwnym razie, to my tracimy seojuice, a zyskujemy linka zwrotnego, który może nam szkodzić.

Następnym użytecznym rozwiązaniem może być zakładanie własnych blogów na dostępnych platformach blogowych oraz linkowanie z nich do swojej strony. Należy jednak pamiętać, aby była możliwość linkowania z atrybutem dofollow, a blog był zadbany i często aktualizowany.

Kolejnym sposobem jest budowa własnych stron, które linkują do naszej, czyli tzw zaplecza pozycjonerskiego. Pamiętać trzeba jednak o tym, by strony te były tematycznie powiązane z naszą, domeny dobre technicznie, a każda z nich była położona na innym IP i AS.

One thought on “Jak pozyskiwać linki zwrotne do strony?

Dodaj komentarz

Top